Metody hubnutí: srovnání

Home
Články
Metody hubnutí: srovnání

Metody hubnutí: srovnání

V posledních době se zvyšuje zájem lidí o prevenci a podporu zdraví úpravou životního stylu. Problém je ale v záplavě různých „zaručených“ rad a tipů, jak nejrychleji zhubnout, zahrnující všelijaké diety, tablety, koktejly…A proto, dostat se ke kvalitním a pravdivým informacím, může být těžší, než se zdá.

Reklamní průmysl včetně důmyslného marketingu chce hlavně prodat svůj produkt a už ho nezajímá, zda to lidem skutečně pomůže. Zisk převládá nad zájmem. A i v tomto duchu jsou školeni stovky rychloporadců bez patřičného vzdělání. Cílem je hlavně být dobrým obchodníkem a umět produkt prodat. Je to dosti krátkozraké řešení (vymyslet nový produkt, co nejvíce vydělat, časem lidi zjistí, že nefunguje, následuje stažení z trhu a opět přijdou s něčím novým a znovu se budou snažit někoho nachytat), bohužel na spousty lidí pořád tyto kampaně zabírají.

Věřte, že žádné podobné „zázraky, slibující rychlé úbytky hmotnosti“ nejsou tou správnou cestu. Důkazem, že žádné preparáty na hubnutí nefungují dlouhodobě, je více než miliarda lidí na světě, které trápí nadváha.

Jediné rozumné řešení je obrátit se na odborníky, kteří se ve výživě pohybují každý den. Sledují veškeré novinky. Neustále se vzdělávají a pomáhají mnoha klientům s rozmanitými problémy, se skrytými příčinami nadváhy a mají patřičné zdravotní vzdělání.

Proto je důležité zhodnotit informace, které se na nás valí z médií, co nejvíc objektivně a z více zdrojů. Nejlépe, jak se říká „zdravým selským rozumem“ a zamyslet se, jestli to, co firmy nabízejí a prohlašují, je opravdu reálné. A věřte, že prodejci produktů na hubnutí naslibují cokoli.

Podívejme se na porovnání nejčastěji vyhledávaných metod, jak zhubnout:

Závěrem: Při užívání produktů, ať už tablet či koktejlů, dojde opravdu většinou k poklesu hmotnosti. Avšak po dobrání tabletek, po vypití posledního koktejlů nebo po zakončení krátkodobé módní diety se pracně shozená kila vrátí zpět a může se přidat i jojo efekt, který je následkem nezdravého a příliš rychlého hubnutí. Váha nakonec ukáže ještě více kilogramů, než před zahájením hubnutí. Tím vzniká začarovaný kruhu, následně se zpomalí metabolismu a může dojí t i k poškození zdraví. Dopad na psychiku je po několika neúspěších také nemalý.
Proto prosíme, dbejte na to, komu svěříte své zdraví.

Jste to, co jíte?
Hubnutí s doplňky stravy

NIC VÁM NEUNIKNE

Dopřejte si novinky, tipy, recepty a další zajímavé informace z naší kuchyně. Doručíme vám je přímo do vaší emailové schránky. Stačí zadat váš email.

Nemějte obavy, nezahltíme vás. Informační emaily zasíláme průměrně 1x měsíčně a váš email je u nás v naprostém bezpečí (zásady ochrany osobních údajů).

Rubriky

Top