Správná výživa dětí

Home
Rádi vám poradíme s...
Správná výživa dětí

Víme, že výživa má zásadní vliv na zdraví našich dětí. Netápejte! Přijďte se poradit.

výživa dětí

Lámete si hlavu, co má jíst Vaše dítě?

Jak Jak má správně vypadat strava předškolních, školních, dospívajících či sportujících dětí?

Nevíte jak zavádět příkrmy?

Bojíte se, že má málo pestrou stravu a že mu chybí mu nějaké živiny?

Odmítá Vaše dítě některé potraviny nebo je naopak velký jedlík a chcete předejít nadváze?

Správná výživa dětí a vyvážený jídelníček jsou nezbytné pro zdravý růst a vývoj mladého organismu. Nezapomínejte, že dítě není „malý dospělý“, děti mají jiné potřeby a specifické nároky dané intenzivním růstem. Proto potřebují zajistit výživou přívod kvalitních živin. Optimální příjem energie je individuální, záleží na věku a pohybové aktivitě dítěte.

výživa dětí

V dnešní době je třeba dbát i na častěji se vyskytující problém a tím je nadváha u dětí, která hodně souvisí s klesající pohybovou aktivitu (místo běhání venku častěji děti sedí u PC) a nadměrným příjmem sladkostí či skrytým tukem v potravinách jako hranolky, chipsy, hamburgery aj. Tento problém by měl být řešen zavčas, aby se v dospělosti nadváha neprojevila už zdravotními problémy.výživa dětí

Na druhou stranu aktivně sportující děti mohou potřebovat více živin než dospělý člověk. V tomto případě je důležité dbát na to, aby dítě díky náročnému sportu nehublo a dostalo ve výživě vše, co potřebuje. Nedostatečná výživa by mohla mít za následek zpomalený růst oproti vrstevníkům, pokles obranyschopnosti organismu aj. Získat zdravý základ v dětství je velmi důležité pro budoucí zdraví.

Na konzultace můžete samozřejmě přijít i s dětmi. Bodystat lze provést od 11 let věku dítěte, měření na Tanitě pak od pěti let.

Vybrat si můžete z těchto námi poskytovaných služeb

Top