Výživa pro sportovce

Home
Rádi vám poradíme s...
Výživa pro sportovce

Výživa sportovcůChcete navýšit svalovou hmotu, podpořit regeneraci tkání, docílit lepší saturace glykogenem optimální výživou? Jste sportovec, který chce zabránit deficitu živin a maximalizovat svůj výkon? Vědět, co jíst v době tréninku i zápasu (před ním, v průběhu či po něm)? S tím vším vám můžeme pomoci v rámci našeho poradenství výživy pro sportovce. 

Cílem výživy ve sportu je kompenzovat ztráty energie, živin a tekutin plynoucích z vyšší tělesné aktivity, posílit a udržovat svalovou hmotu, docílit nejpříznivější saturace glykogenem a podporovat regeneraci tkání.

Zatímco v minulosti se speciální sportovní výživou zabývali spíše vrcholoví sportovci, v současné době je tato problematika aktuální také pro mnoho rekreačních sportovců, kteří chtějí vhodnou stravou přispět ke zlepšení svých fyzických schopností.

Sportovní aktivita zvyšuje nároky na dodávání energie a tekutin. Výživa pro sportovce by měla být vyvážená nejen z pohledu vyrovnané energetické bilance, ale i zastoupení jednotlivých živin. U každého sportu a u každého sportovce jsou potřeby odlišné, proto je třeba individuálně vyhodnotit požadavky organismu. Vhodný jídelníček je pro sportovce důležitou součástí snahy o dosažení maximálních výkonů. Jako efektivnější se ukazuje dlouhodobější spolupráce s výživovým poradcem, proto je ideální zvolit pravidelnější konzultace např. ve formě některého z individuálních programů nebo si nechat sestavit jídelníček.

Vybrat si můžete z těchto námi poskytovaných služeb

Top