Je lepší volbou jídelníček nebo program?

Home
Články
Je lepší volbou jídelníček nebo program?

Je lepší volbou jídelníček nebo program?

Jídelníček je výhodou v případě, kdy si nechcete moc lámat hlavu s tím, co kdy a v jakém množství máte jíst. Toto za Vás vyřeší detailní rozpis jídelníčku. Pokud si necháte sestavit jídelníček od odborníka přesně pro Vás, můžete mít jistotu, že bude splňovat všechna pravidla správné výživy (poměr živin, pestrost, zastoupení všech potřebných nutrientů aj).

vahaJídelníček ale přesto zůstává jen vodítkem. Bez toho, aniž byste dostatečně mohli pochopit základní pravidla výživy (které postupně probíráme v dlouhodobějších programech), je jídelníček oproti programu jen krátkodobým řešením.

Většina lidí si myslí, že jídelníček je „to stěžejní“, což prostě samo o sobě dlouhodobě (v řádu let) nemůže fungovat. Opravdu každý jídelníček se jednou omrzí a pokud klient nerozumí tomu, proč zrovna toto má na snídani, čím to obměnit, jak to vykompenzovat, když den předem byla oslava… pak opět časem sklouzne ke starým návykům.

Zásadní jsou naopak znalosti a zkušenosti získané v individuálním programu. Jsou to informace nepřenositelné. U každého funguje něco jiného a do týdenního jídelníčku toto vše, co probíráme několik měsíců, vtěsnat prostě nejde.

Jídelníček může být skvělým pomocníkem především v počátcích programu. Už budete mít návod (jídelníček) v ruce, ale časem, v průběhu konzultací, pak pochopíte všechny principy zdravého hubnutí a budete si umět svůj jídelníček sestavit sami.

Naším cílem je to, abyste se naučili výživě rozumět a uměli si poradit s různými situacemi, které mohou nastat, protože výživa Vás bude provázet ve všech životních etapách a navíc velkou mírou ovlivňuje a bude nadále ovlivňovat Vaše zdraví a vitalitu.

Hubnutí s odborníkem
Bodystat – pomocník nejen při hubnutí

NIC VÁM NEUNIKNE

Dopřejte si novinky, tipy, recepty a další zajímavé informace z naší kuchyně. Doručíme vám je přímo do vaší emailové schránky. Stačí zadat váš email.

Nemějte obavy, nezahltíme vás. Informační emaily zasíláme průměrně 1x měsíčně a váš email je u nás v naprostém bezpečí (zásady ochrany osobních údajů).

Rubriky

Top