Bodystat – pomocník nejen při hubnutí

Home
Články
Bodystat – pomocník nejen při hubnutí

Bodystat – pomocník nejen při hubnutí

Bodystat má velmi významnou úlohu při správném hubnutí. Díky němu dokážeme vysledovat jestli je redukce tukové tkáně opravdu efektivní. Výsledek měření je odrazem, zda je daný stravovací režim, ať program či jídelníček, vhodně zvolený a zda dochází k úspěšnému úbytku tukové tkáně dle stanoveného cíle.

Tuk ubývá pouze, když je ve stravě vše „nastaveno“ správně. Pokud je úbytek hmotnosti na vrub svalů, je to projevem nevhodné diety. Nezdravé hubnutí pozorujeme jako nejčastější důsledek krátkodobých, vesměs módních, diet. Stav, kdy ubývá svalovina a voda místo tuku je velmi nežádoucí. Úbytkem svalů dojde ke zpomalení metabolismu a jakékoli další hubnutí je čím dál těžší. Nakonec se může stát, že tělo odmítá hubnout i při velmi malém příjmu stravy. Téměř vždy nastupuje po ukončení takové nevhodné diety „jojo“ efekt. Proto není dobré spoléhat se na „univerzální“ diety, kdy navíc hrozí poškození organismu (deficit živin, zdravotní obtíže, zpomalení metabolismu,…). Naopak správnou volbou je využití individuálního poradenství.

Nejvhodnější variantou je pozvolná změna stravovacích návyků např. formou programu hubnutí s pravidelným odborným dohledem a průběžným měřením na Bodystatu. Jako doplněk spolupráce nebo i jako pomůcku v novém stravovacím režimu lze využít i sestavení jídelníčku na míru.

Někdy se na počátku hubnutí může stát, že se ručička na váze příliš nehýbe. To by mohlo vést k předpokladu, že je redukční režim neúspěšný. Avšak samotné hodnoty na váze nejsou tím nejlepším odrazem správného hubnutí. Váha nesdělí, zda hubnete tuk a nebo vodu a svaly. Pokud se řídíte pouze čísly na váze, pak sledujete spíše kvantitu než kvalitu hubnutí, která je stěžejní.

Příkladem může být následující situace: Zhubnete př. – 3kg čistého tuku, ale vlivem vhodně zvolené stravy a fyzické aktivity dojde k nárůstu svalů př. o + 1 kg (což je výhodné, jelikož největší „požírači“ tuku i v klidu jsou svaly, proto začnete lépe „spalovat“ a následné hubnutí bude o to lepší). Také se může vyrovnat deficit zavodnění organismu př. také o + 1litr. Na váze se tudíž objeví úbytek pouhé – 1kg, což může vést k domněnce, že nový režim není moc ideální. Ten, kdo by sledovat pouze váhu bude zklamaný, že režim je neúspěšný a dietu ukončí. Přičemž, kdyby absolvoval měření na Bodystatu, zjistí, že již 3kg nadbytečného tuku zmizely a jen se zlepšily deficitní poměry svalů a vody. A tudíž si potvrdí, že je vše na nejlepší cestě a má našlápnuto k cílené hmotnosti. Proto je výrazně lepší vědět, kolik máme v těle tuku, než kolik kg ukazuje váha, protože tělesná hmotnost je údajem nezohledňujícím jestli jsme svalnatí, máme těžké kosti a nebo jsme oplácáni tukem. Toto zjistíme pouze analýzou těla za pomocí Bodystatu.

Je lepší volbou jídelníček nebo program?
Jak to u nás probíhá? Co Vás čeká?

NIC VÁM NEUNIKNE

Dopřejte si novinky, tipy, recepty a další zajímavé informace z naší kuchyně. Doručíme vám je přímo do vaší emailové schránky. Stačí zadat váš email.

Nemějte obavy, nezahltíme vás. Informační emaily zasíláme průměrně 1x měsíčně a váš email je u nás v naprostém bezpečí (zásady ochrany osobních údajů).

Rubriky

Top