Chia puding – zdravé mlsání

Home
Recepty
Chia puding - zdravé mlsání

Chia puding – zdravé mlsání

Chia puding Nutrifit

Ingredience (na 4 porce): 60g chia semínek, 300ml mléka nebo rostlinného nápoje (my použili rýžový), 4 lžičky javorového sirupu, cca 300-400g lesního ovoce (příp. jakékoli jiné)

Postup: Semínka zalijte tekutinou a promíchejte. Směs rozdělte do 4 skleniček (mističek) a dejte minimálně na hodinu ztuhnout do lednice, pak přidejte ovoce, které lehce zakápněte javorovým sirupem (příp. medem). Připravený desert můžete opět dát chladit a sníst, až bude chuť, nebo třeba druhý den na snídani.

chia puding nutrifit

Energie: jedna porce obsahuje 773kJ a vyvážený poměr makroživin, zejm. vysoký obsah nenasycených (hodných) tuků a celou 1/3 DDD vlákniny.

Prostě ideální svačinka (nebo i snídaně v případě dvojnásobného množství), zejm. pokud je Vás optimální příjem jídla okolo 7000kJ/den.

Pětizrnný kváskový chléb
Jemná bábovka s tvarohem

NIC VÁM NEUNIKNE

Dopřejte si novinky, tipy, recepty a další zajímavé informace z naší kuchyně. Doručíme vám je přímo do vaší emailové schránky. Stačí zadat váš email.

Nemějte obavy, nezahltíme vás. Informační emaily zasíláme průměrně 1x měsíčně a váš email je u nás v naprostém bezpečí (zásady ochrany osobních údajů).

Rubriky

Top