Časté dotazy z naší nutriční poradny

Home
Zajímavosti nejen ze světa racionální výživy
Časté dotazy z naší nutriční poradny

Máte otázku před návštěvou naší výživové poradkyně?

Podívejte se níže na odpovědi na nejčastější praktické dotazy z naší výživové aneb nutriční poradny. A nebo nás kontaktujte.

Co si vzít s sebou do poradny?

Do poradny na konzultaci nic speciálního nepotřebujete. Pouze pokud se léčíte s nějakou nemocí, je vhodné s sebou vzít lékařskou zprávu nebo seznam užívaných léků. Pokud Vás čeká i měření na Bodystatu nezapomeňte dodržet pokyny před měřením, ať nedojde ke zkreslení výsledků.

Co je třeba dodržet před měřením na Bodystatu či Tanitě?

  • nejezte a nepijte 2-3 hodiny před vyšetřením
  • nepijte alkohol a kofein (káva, kolové nápoje) 12-24h před vyšetřením
  • necvičte a nesprchujte se 12h před vyšetřením
  • nedoporučuje se návštěva sauny 24h před měřením
  • v den vyšetření si nenatírejte ruce a nohy mastným krémem
  • snímací elektrody se musí dotýkat kůže, proto je potřeba být v průběhu měření naboso
  • ženy by neměly měření absolvovat v období menstruace kvůli možné nepřesnosti (vlivem hormonů se mění distribuce vody v těle)
  • při opakovaných měřeních je vhodné zachovávat co nejpodobnější podmínky, aby byly případné rozdíly naměřených hodnot opravdu důsledkem změněné stavby těla a ne vlivem jiných okolností
  • vyšetření se nemá provádět u osob s kardiostimulátorem a u těhotných žen 

Může vyšetření na Bodystatu absolvovat každý?

Ano, pouze by se vyšetření na Bodystatu nemělo provádět u osob s kardiostimulátorem a u těhotných žen. Vyšetření lze provést i u dětí od 11let věku.

Lze se domluvit i na jinou variantu spolupráce než nabízíte?

Ano, pokud Vám nevyhovuje základní nabídka konzultací či programů, vždy je možno se dohodnout na jinou variantu, více konzultací, jiné časy (třeba 2hodinové konzultace, kurz ve dvojici apod.). Případně se lze domluvit i na konzultaci u Vás doma či v práci pokud jste časové zaneprázdněni nebo pohybové omezeni, počítejte pak ale s navýšením ceníku poradenství.

Na kterou hodinu je možno se do poradny objednat?

Vždy Vám dám na výběr z aktuálně volných termínů. Běžně konzultace probíhají ve všední dny mezi 9 až 18h. Za příplatek nabízím i možnost konzultací v tzv. mimořádný termín: mimo 9 – 18h nebo o víkendu či svátku.

Dělají se v poradně krevní testy?

Ne, jakékoli testy spojené s odběrem krve (př. hladina cholesterolu, vyšetření hormonů štítné žlázy, glykémie..) v poradně neprovádíme. Avšak úzce spolupracujeme s lékaři, kteří Vám tyto testy, ale i další (př. EKG, měření krevního tlaku, vyšetření otoků aj.) pro posouzení zdravotního stavu a efektivnější spolupráci, udělají.

Jak často budu chodit na kontroly?

Na frekvenci návštěv se budeme vždy domlouvat individuálně, někdo rád dochází po měsíci jiný po týdnu. Klasické schéma je: konzultace z počátku po 14 dnech, později můžou být frekvence řidší (např. po 3 týdnech či po měsíci). Vše záleží na tom, zda se Vám bude dařit vše, tak jak má a zda budete subjektivně bez problémů.

Jak rychle a kolik zhubnu?

Toto se nedá předem bez posouzení Vašeho metabolismu, zdravotního stavu, výživových zvyklostí a dalších okolností přesně určit. Rychlost hubnutí je velmi individuální. Každý má trošku jiné spalování. Jinak bude hubnout ten, kdo nikdy žádné diety nedržel a nemá tak následkem těchto neúspěšných diet zpomalený metabolismus. Lépe obecně hubnou muži, ale i toto není pravidlem (záleží více na množství svalové hmoty čím více svalů, tím lepší spalování). Rychlejší pokles váhy bývá také u výraznější nadváhy než v případě, kdy má člověk třeba jen 5kg navíc. Obecně se dá říci, že většina klientů hubne tempem 2-4 kg za měsíc tzn. za půl roku 12- 24 kg. Rychlejší úbytek ani není vhodný, protože pak se ztrácí voda a svalová hmota místo tuku, což do budoucna přináší velké riziko jojo efektu a tomu chceme pozvolným zdravým hubnutím předejít.

Budu potřebovat pevnou vůli?

Nebudete potřebovat pevnou vůli v tom smyslu, že byste měli hladovět nebo držet nějakou drastickou dietu. Budete ale potřebovat odhodlání a motivaci ke změně životního stylu. Bude třeba si jídlo dopředu promýšlet, cíleně nakupovat, zkrátka trochu více plánovat. Je to ale investice, která se Vám v budoucnu vrátí a vše se časem stane rutinou, protože to bude Váš zajetý systém. S prvními úspěchy se motivace zvyšuje a určitě budete mít radost z každého kroku ku předu a dobrých výsledků.

Budu si muset kupovat nějaké produkty jako podmínku další spolupráce?

Rozhodně ne! Poradenství nefunguje na principu hubnoucích tabletek či koktejlů, jedná se o zdravou změnu stravování bez nějakých nepodložených metod. O doplňcích stravy se můžeme společně poradit, pokud Vás toto téma zajímá, mohu Vám také některé doplňky poradit (které př. užívat při fyzické aktivitě, nebo která vláknina je lepší), ale tato služba je zcela nezávislá na konzultacích a není tedy podmínkou kupovat nějaké preparáty.

Stává se, že někdo nezhubne?

Žádná metoda nezaručí 100% úspěch. Pokud by tomu tak bylo, nebylo by ve světě 1,6 miliardy lidí s nadváhou. Proto se někdy stane, že klient nezhubne, ale jedná se o výjimečné případy (zdravotní komplikace př. hormonální onemocnění, z nějakého důvodu nedodržování doporučených rad, nedokončení kurzu nebo příliš mnoho stresu př. rozvod, úmrtí v rodině, což jsou situace kdy jde vše ostatní stranou). Pokud jste ovšem odhodlaní něco změnit a na spolupráci budete nahlížet jako na příjemnou změnu ve Vašem životě, protože je to, co jste si přáli a nebudete hledat omluvy proč to či ono nejde, pak můžete úspěch zaslouženě očekávat.

Lze zakoupit nabízené služby jako dárek?

Jakoukoli nabídku poradny NutriFit, ať už jednotlivou konzultaci, měření na Bodystatu, kterýkoli z kurzů, analýzu, jídelníček aj. můžete zakoupit i ve formě originálního dárku – dárkového poukazu. Poukaz bude vystaven na Vámi vybranou službu (platnost poukazu je 3 měsíce od data vystavení, do té doby by se měl obdarovaný objednat). Máte na výběr ze dvou variant krásných dárkových poukazů (viz. fotogalerie).

NIC VÁM NEUNIKNE

Dopřejte si novinky, tipy, recepty a další zajímavé informace z naší kuchyně. Doručíme vám je přímo do vaší emailové schránky. Stačí zadat váš email.

Nemějte obavy, nezahltíme vás. Informační emaily zasíláme průměrně 1x měsíčně a váš email je u nás v naprostém bezpečí.

Top