Svěží rychlá snídaně

Home
Recepty
Svěží rychlá snídaně

Svěží rychlá snídaně

Ingredience: bílý jogurt 150g (př. Klasik Olma nebo Hollandia), musli sypané 40g (s energií +/- 1500kJ/100g), ovoce 150g (např. kiwi, banán, mango, jahody, borůvky, pomeranč), dle Vaší chuti.

Postup: do misky dejte bílý jogurtu a sypané musli, na talíř si nakrájejte omyté ovoce. Fantazii se meze nekladou 🙂 Pokud si upravíte velikost porce k Vaší potřebě, můžete recept samozřejmě použít i jako vhodnou svačinku.

Energie: jedna porce obsahuje 1484kJ a vyvážený poměr živin (B 13 % = 11g, T 24% = 10g, S 63% = 55g).

Tip:  při výběru musli dávejte přednost sypanému místo zapékaného. Sledujte jeho energetickou hodnotu, protože některé druhy snídaňových cereálií by se daly svým obsahem přidaných cukrů řadit spíše mezi cukrovinky, než ke zdravé snídani. Obsah přidaných cukrů by měl být do 30g/100g. A důležitý je i obsah vlákniny, zde platí, čím více, tím lépe. Minimální obsah by měl být 5g na 100g výrobku. U tuků je dobré sledovat ve složení celkový obsah do 12g/100g.

Krémová polévka z červené čočky
Tvarohová štola

NIC VÁM NEUNIKNE

Dopřejte si novinky, tipy, recepty a další zajímavé informace z naší kuchyně. Doručíme vám je přímo do vaší emailové schránky. Stačí zadat váš email.

Nemějte obavy, nezahltíme vás. Informační emaily zasíláme průměrně 1x měsíčně a váš email je u nás v naprostém bezpečí (zásady ochrany osobních údajů).

Rubriky

Top