Rychlé a výtečné lívance bez přidaného tuku  

Home
Recepty
Obědy
Rychlé a výtečné lívance bez přidaného tuku  

Rychlé a výtečné lívance bez přidaného tuku  

Ingredience (na 8 lívanečků): 40g celozrnné mouky, 1 vejce, půl rozmačkaného banánu 60g, kakao (půl lžičky), 50g bílého jogurtu. Krém: 50g tvaroh polotučný, 30g zakysaná smetana, 15g marmeláda, 100g ovoce (jahody, pomeranč, ananas, borůvky..).lívance nutrifit

Postup: V míse rozmačkejte banán vidličkou, přidejte mouku, kakao, bílý jogurt a vejce. Vše smíchejte v hladké těsto. Rozpalte si pánvičku nebo lívanečník na střední intenzitu a zlehka opečte obě strany každého lívance. Na tuto přípravu není třeba žádný olej, stačí nepřilnavý povrch pánve.

V misce mezi tím smíchejte tvaroh, zakysanou smetanu a marmeládu nebo třeba med či javorový sirup. Tímto krémem pak lívance potřete a přidejte kousky čerstvých jahod nebo jiného sezónního ovoce, dle chuti. Pokud chcete, aby celá příprava byla ještě větší rychlovka, můžete lívance potřít třeba tvarohovou activii s různými příchutěmi. Do těsta pro obměnu můžete použít i pohankovou nebo špaldovou mouku, přidat také můžete třeba ovesné či žitné vločky, fantazii se meze nekladou.

lívance nutrifitTip: Pro člověka s průměrným příjmem 8000 kJ/den vystačí jedna dávka (8 lívanců) na sladkou večeři. Pokud si lívance chcete dát na snídani, mělo by jich být 6ks a na svačinku pak tři. V případě oběda by mohlo být výjimečně až 11kousků a nebo lépe 8 lívanců a k nim 250ml polévky a 150-200g salátek.

Energie: jedna dávka (8 lívanečků) obsahuje 2002 kJ a vyvážený poměr živin (B 17% = 20g, T 30% = 16g, S 53% = 62g).

Energie: 1 lívaneček obsahuje 250kJ a vyvážený poměr živin (B 17% = 2,5g, T 30% = 2g, S 53% = 8g).

Svěží barevný salát 
Krémová polévka z červené čočky

NIC VÁM NEUNIKNE

Dopřejte si novinky, tipy, recepty a další zajímavé informace z naší kuchyně. Doručíme vám je přímo do vaší emailové schránky. Stačí zadat váš email.

Nemějte obavy, nezahltíme vás. Informační emaily zasíláme průměrně 1x měsíčně a váš email je u nás v naprostém bezpečí (zásady ochrany osobních údajů).

Rubriky

Top