4/4 Nadváha a obezita / nejen estetický problém – Proč hubnout?

Home
Články
4/4 Nadváha a obezita / nejen estetický problém - Proč hubnout?

4/4 Nadváha a obezita / nejen estetický problém – Proč hubnout?

To je otázka na kterou si musí každý zodpovědět sám. Některým lidem z estetického hlediska nemusí vadit, že jsou oplácáni tukem a nevidí tudíž důvod, proč by se měli „sužovat” nějakým hubnutím. Není nezbytně nutné mít svalnatou vypracovanou postavu, může se stát, že mátě pouze nějaké to kilo navíc a přitom jíte zdravě. V tomto případě není ze zdravotního hlediska nutné, pokud si to sami nepřejete, hubnout. Váš problém bude nejspíše jen estetického rázu, ale zdravotní následky při pár kilech navíc opravdu téměř nehrozí. Ale jestli se Vaše BMI vzdaluje od hodnoty 25 směrem nahoru, není problém už jen estetický, ale rozhodně také zdravotní. V tomto případě by bylo třeba zhubnout, aby se neprojevily některé z mnoha zdravotních následků.

Již váhový úbytek 5 – 10 % z Vaší původní hmotnosti zlepšuje zdravotní stav:

– snižuje riziko rozvoje diabetu mellitu (cukrovky) 2. typu

– pozitivně ovlivňuje hladinu cukru u diabetiků

– snižuje hladinu cholesterolu a s ním spojených srdečně-cévních chorob

– vede k poklesu krevního tlaku

– zvyšuje pohyblivost následkem menšího zatížení pohybového aparátu

– snižují se rizika pro vznik nádorových onemocnění

– zlepšuje se plodnost u žen a u mužů potence

– má vliv na zlepšení dýchání

– s každým úbytkem se zvyšuje i motivace a zlepšuje nálada – hubnutí tedy pozitivně ovlivňuje psychiku

Pokud máte nadváhu nebo obezitu, je důležité zhubnout, hlavně ze zdravotního hlediska, estetický efekt je jen příjemným doplněním, i když pro někoho hlavní motivací.

Obezita nebolí, a proto i když v těle změny skrytě probíhají (na cévách, orgánech..), tak o nich dlouho nevíme, dokud není poškození tak velké, že se projeví např. bolestmi kloubů, dušností, selháním srdce, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, dnou aj. Těmto chorobám lze však účinně předcházet zdravým způsobem života.

Snížení tělesné hmotnosti má vliv na všechny aspekty Vašeho každodenního života a v dlouhodobém horizontu má významný pozitivní efekt na zdraví a celkový stav organismu.

V poradně NutriFit naleznete komplexní přistup k řešení Vašich obtíží.

S Vaší motivací a odhodláním pak společně můžeme dosáhnout Vašeho přání – být zdravý, cítit se dobře, mít dostatek energie a líbit se sám sobě. 

Jak to u nás probíhá? Co Vás čeká?
3/4 NADVÁHA A OBEZITA / NEJEN ESTETICKÝ PROBLÉM - Komplikace a léčba

NIC VÁM NEUNIKNE

Dopřejte si novinky, tipy, recepty a další zajímavé informace z naší kuchyně. Doručíme vám je přímo do vaší emailové schránky. Stačí zadat váš email.

Nemějte obavy, nezahltíme vás. Informační emaily zasíláme průměrně 1x měsíčně a váš email je u nás v naprostém bezpečí (zásady ochrany osobních údajů).

Rubriky

Top